Test d’évaluation de français

TEF TP a TEF Kanada

Tento test je mezinárodní referenční pomůckou ať k pracovním či studijním příležitostem nebo ke stěhování do frankofonní země. 

  • Vyšší studia ve Francii
  • Stěhování se do Kanady
  • Stěhování se do Quebeku

TEF je potřebný také v akademických institucích nefrankofonních zemí (školy, univerzity) a také v centrech jazykového vzdělávání, která nabízí kurzy francouzštiny pro cizince.

Osvědčení TEF nabízí individuální komentáře pro každého z kandidátů: ohodnotí vás buď na počátku (formou diagnostiky či úrovně) nebo v konečné fázi (potvrzení o zakončení studia francouzštiny).

TEF může být i pomůckou pro firmy při řízení lidských zdrojů v oblasti vzdělávání svých zaměstnanců, k přesnému a spolehlivému ohodnocení efektivnosti jazykových programů ve francouzštině a v přijímání nebo povýšení pracovníků. Dále může být uplatněn při vysílání pracovníků do dceřiných společností ve frankofonních zemích. 

Projděte si kompletní nabídku návodů pro zkoušku TEF.

TEFaQ

V případě oficiální žádosti o imigraci do Quebeku nabízíme také variantu zkoušky TEFaQ, která je uznávána Ministerstvem imigrace (MICC) Quebeku.

Přihlásky

Ke zkouškám TEF a TEFAQ nepotřebujete mít žádný diplom a můžete se jej zúčastnit vícekrát. Osvědčení výsledků je platné 2 roky ode dne absolvování testu a předává je Francouzský institut v Praze.

Více informací o TEFu a TEFAQu (složení a doba trvání zkoušek) najdete zde.

Podmínky pro zápis na zkoušky TEF a zabezpečení průběhu zkoušek v podmínkách zápisu a skládání zkoušek TEF.

Termíny zkoušky a ceny